Як запорізькі козаки з зимової сплячки виходять
Топ-10 вправ справжньої січової зарядки від головного козака України Олександра Притули
Запорізьким козакам хвороби не страшні. А все тому, що вони знають, як правильно загартувати своє тіло, аби створити незламну стіну на шляху будь яких шкідливих вірусів та бактерій. Президент ГО “Всеукраїнська федерація “Спас” Олександр Притула кілька років працював над розробкою спеціальної оздоровчої системи на основі фізичних, дихальних та духовних вправ. Перевірив її на собі та своїх рідних. Як результат - нині родина Притула забула про аптеки і черги у лікарнях.
Оздоровча система спасу – козацького бойового мистецтва базується на твердженні, що людина на 70-80% відсотків складається з води, яка має перебувати у постійному русі. Хвороба ж – це застояна “гнила” вода. Тож хочеш бути здоровим – створи в організмі живий і чистий “бурхливий водоспад”. Олександр Притула разом зі своїми побратимами спеціально для порталу Depo.Запоріжжя продемонстрував як це зробити за допомогою нескладних вправ.
Вправа №1: Повне дихання
Починати козацьку зарядку, яка допоможе “пробудити“ тіло і зміцнити його захисну функцію, треба з так званого “повного дихання“.
“Руки підіймаємо догори, уявивши, що на кінчиках пальців прив’язані гирі. При цьому робиться вдих, потім підйом на носочки і видих. Повільно опускаємо руки. Закінчуючи вправу, втягуємо живіт. Повторюємо 7-12 разів“ - радить Олександр Притула. “Повне дихання“ повторюється після кожної наступної вправи.
Вправа №2: Їжачок
Після дихання близько 2-5 хвилин виконується масаж волосяної частини голови – “їжачок“. Ця проста вправа не тільки зміцнює корені волосся, стимулюючи його ріст, а й знімає больові спазми, допомагає позбавитись стресу і поганої енергетики.
Вправа №3: Сережки
Це масаж вушної раковини. Починати необхідно з мочки, поступово переходячи до верхньої частини вуха, потім до внутрішньої. При правильному виконанні вправи відчувається “мороз“ по шкірі. Тертя мочки вуха – це профілактика сезонних захворювань горла та проблем із зором. Такий масаж повністю стимулює організм, пробуджує імунну систему і допомагає боротися із хворобами.
“Чим довше терти вуха, тим більша відбувається “підзарядка“ організму“, - кажуть козаки.
Вправа №4: Вмивання
Це масаж лобної частини обличчя і брів. Цю зону необхідно розгладжувати руками, імітуючи процес вмивання. Масаж лоба розслабляє м’язи обличчя, внутрішні органи та позитивно впливає на психологічний стан людини. Масаж брів розслаблює очі та покращує зір.
Вправа № 5: Картопелька
Це масаж гайморових пазух, який допоможе забути про вірусні хвороби, а також запобігти гаймориту.
“Треба руками надавити на область по бокам перенісся і проводити зверху донизу кілька разів, немовби видавлюючи рідину, котра там накопичилась. Під час виконання вправи може захотітися спорожнити ніс. Це виходять накопичені токсини. Далі долонею розім’яти кінчик носа, потім провести рукою вздовж носа зверху вниз, умовно викидаючи зібраний негатив”, - зазначає Олександр Притула.
Вправа №6: Павучок
Завдяки “павучку“ створюється м’язовий “корсет” для підтримки хребта. Головне у цій вправі тягнути таз догори, при цьому сідниці мають бути зімкнені і напружені. Можна бігати “павучком“, викидати ноги як в танці, рівно тримаючи спину і відводячи руки подалі, щоб розтягувався плечовий пояс. Виконується “павучок“ 2-3 хвилини. Легкого хрускоту “кісток“ лякатися не слід.
Вправа №7: М’ячик
Це стрибки на носочках навприсядки з розведеними в сторони коліна. При цьому важливо, щоб сідниці були напружені. Вправа виконується від 30 секунд і довше.
“М’ячик“ позитивно впливає на здоров'я ніг, суглобів, печінки та серцево-судинної системи. Під час виконання може відчуватись легке поколювання у печінці, пов’язане з інтенсивнішою циркуляцією крові.
“М’ячик“ позитивно впливає на здоров'я ніг, суглобів, печінки та серцево-судинної системи. Під час виконання може відчуватись легке поколювання у печінці, пов’язане з інтенсивнішою циркуляцією крові.
Вправа №7: Дзиґа
Ця вправа також зміцнює спинні м’язи, а ще допомагає позбавитися втоми і болю у спині. Особливо корисна для тих, хто цілий день проводить за комп’ютером
“Руки розводимо в сторони, немовби опираючись в дві скелі. Виконуються оберти вправо і вліво. При оберті вліво праве коліно направлене всередину, при оберті вправо – ліве. Виконується 10-12 разів”, - розповіли козаки. Під час вправи бокові м'язи наче “розтягуються”, входять в тонус і краще підтримують хребет.
“Руки розводимо в сторони, немовби опираючись в дві скелі. Виконуються оберти вправо і вліво. При оберті вліво праве коліно направлене всередину, при оберті вправо – ліве. Виконується 10-12 разів”, - розповіли козаки. Під час вправи бокові м'язи наче “розтягуються”, входять в тонус і краще підтримують хребет.
Вправа №8: Жабка
Ця вправа не для новачків, адже потребує певної фізичної підготовки. “Треба присісти, “згрупуватися” і вистрибнути, розкинувши руки через сторони назад. При цьому п’ятки максимально відводяться назад, наче хочуть торкнутися потилиці. Далі повертаємось у вихідне положення. Новачки можуть підійматися без стрибка”, - керує Олександр Притула.
Під час вправи зміцнюються м'язи ніг, дихальна та серцево-судинна системи.
Вправа №9: Лебедине дихання
Ще одна чудодійна для серцево-судинної системи вправа.
“Руки зігнуті у положенні перед грудьми, лікті направлені в сторони. Рух руками назад двічі – вдих, потім розкриваємось, наче розправляємо крила, і видих. Можна робити з обертами. Виконується 3-5 хвилин, головне при цьому не опускати руки. Під час вправи працює верхнє дихання. Далі, не опускаючи руки, робимо ножиці перед собою горизонтально, а потім вертикально. На 5-6 махів робимо вдих, на 5-6 махів – видих. Це середнє і нижнє дихання. На завершення стаємо на носочки - стискаємо і розтискаємо 100 разів кулачки. Так ми допомагаємо перекачувати кров серцю. В останній раз стискуємо сильно кулаки і скинули навантаження таким рухом, наче щось викидаємо. "Лебедине дихання" протягом місяця повністю нормалізує серцеву діяльність", - запевнив Олександр Притула.
Вправа №10: Дихання на чотири цикли
Закінчується справжня козацька зарядка "диханням на чотири цикли".
"Перший цикл вправи – складання. Робимо вдих, як при повному диханні, підіймаємося на носочки, нахиляємось і видихаємо. У цьому ж положенні робимо абсолютно повний додатковий видих, втягуємо живіт, руками обхвачуємо гомілки, головою намагаємося притиснутись до колін. Таким чином стоїмо 2-4 секунди. З’являється відчуття розслаблення хребта. Після цього повільно підіймаємось і робимо вдих повними легенями і, стаючи на носочки, видихаємо. Тобто 4 цикли – вдих – видих з нахилом – повільний підйом – вдих-видих“, - пояснив Олександр Притула. За його словами, під час виконання вправи може відчуватись легке запаморочення, як при підйомі на високу гору. Такий ефект відбувається через дуже швидке насичення киснем організму.
Регулярно виконуючи козацьку зарядку, можна назавжди забути про хвороби, запевнили спасівці. Щоденні вправи сприяють злагодженій праці всіх органів і систем, зміцненні імунітету та загальному підвищенню фізичного тонусу організму.
Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжяhttp://zp.depo.ua/ukr/zp/yak-zaporizki-kozaki-zazvichay-z-zimovoyi-splyachki-vihodyat-28022016100000
Немає коментарів:
Дописати коментар