ВОЛЯ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ всеукраїнська громадська організація громадське формування створене відповідно Конституції України для захисту Українського народу і оборони держави і її кордонів від загарбників та сепаратистів. Для збереження і поширення національних традиційних мистецтв , національної культури та історії. Для захисту і збереження національних багатств Українського народу.
четвер, 31 жовтня 2013 р.
Козаки: Керівний склад Міжнародної Федерації Бойового Гопа...
Козаки: Керівний склад Міжнародної Федерації Бойового Гопа...: | Print | E-mail There are no translations available. Пилат Володимир Степанович Президент Міжнародної федерації Бойового ...
середа, 30 жовтня 2013 р.
Козаки: Коротка історія козацтва
Козаки: Коротка історія козацтва: Анатолій Грива 3 хвилин тому · Козацтво на прикінці 17 ст. Українська гетьманська держава по смерті Богдана Хмельницьког...
СЕЛО ЗАЙЦЕВЕ 348 РОКІВ ЗАСНУВАННЯ ЗАПОРОЖЦЯМИ
Foundation Ivan Sirko/ФОНД СІРКА: СЕЛО ЗАЙЦЕВЕ 348 РОКІВ ЗАСНУВАННЯ ЗАПОРОЖЦЯМИ(коза...: Горловский поселок Зайцево отметил свою 348 -ую годовщину ... www.06242.com.ua › Новости › Общество Перек...
вівторок, 29 жовтня 2013 р.
Січеслав (Дніпропетровськ).: ПРОТЕСТ ПОРОЖНІХ КАСТРЮЛЬ
Січеслав (Дніпропетровськ).: ПРОТЕСТ ПОРОЖНІХ КАСТРЮЛЬ: Як тільки не описують цю подію, що відбулась у нашому місті, та що б не казали справа яка підняли досить велика... Загалом дійство...
субота, 26 жовтня 2013 р.
"Я МРІЯВ СТАТИ КОЗАКОМ"
Січеслав (Дніпропетровськ).: "Я МРІЯВ СТАТИ КОЗАКОМ": Це одна з ключових фраз помчутих сьогодні мною на зустрічі з легендарним сотником УПА "Кривонісом" Мирославом Симчичем та його...
пʼятниця, 25 жовтня 2013 р.
Погляд з козацького краю(Дніпро).: ЗА ЄС. або Як Дніпропетровці збирали ручки для Пре...
Погляд з козацького краю(Дніпро).: ЗА ЄС. або Як Дніпропетровці збирали ручки для Пре...: 25.10.2013 14:21,en 25 октября в Днепропетровске прошла акция «Подписи – за ЕС». 25 жовтня о Дніпропетровську пройшла акція «Підписи -...
середа, 23 жовтня 2013 р.
Погляд з козацького краю(Дніпро).: Як політики підставляють козаків.
Погляд з козацького краю(Дніпро).: Як політики підставляють козаків.: Поширились пасквілі проти козаків нашого краю і поширює це так званий рух "Лелека" Та що відбувалось не хотів писати чи поясн...
вівторок, 22 жовтня 2013 р.
ІСТОРИЧНА МІСІЯ ФОНДУ СІРКА ПО ЗБЕРЕЖЕННЮ КОЗАЦЬКИХ СВЯТИНЬ ВИКОНАНА
ПІКЕТ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛ. ВЛАДИ НА ЗАХИСТ КОЗАЦЬКИХ СВЯТИНЬ
Сьогодні біля стін обласної влади козацького краю Січеславщини відбувся протестний пікет козацьких організацій, громадських організацій і просто нащадків козаків проти намагання окремих політиків передати козацькі святині Ікону Ставратека та ще декілька предметів релігійного культу козацькоїх доби, що належали січовій церкві Покрови Божої Матері Вселенського Патріархату до рук Московської церкви.
понеділок, 21 жовтня 2013 р.
Громадськість закликає церкву не чіпати козацькі святині
21-10-2013
Відкритий лист Керуючому Криворізькою єпархією архієпископу Криворізькому і Нікопольському Української Православної Церкви Московського Патріархату.
Слава Ісусу Христу!
Високопреосвященнійший Владико Єфрем.
Як стало відомо широкому колу громадськості в Україні, Ви звернулися до народного депутата України Шипко Андрія Федоровича з проханням посприяти поверненню церковних святинь із Нікопольського краєзнавчого музею до кафедрального храму м. Нікополя - Свято-Преображенського кафедрального собору Української Православної Церкви Московського Патріархату.
Дійсно, у краєзнавчому музеї м. Нікополя зберігаються великі християнські святині ХVIIІ ст.: ікона-ставротека з часткою Животворящого Христа Господня, Євангелія, два потири для причастя, два хрести напрестольні, дві плащаниці, а також інші церковні реліквії загальною кількістю 16.
неділя, 20 жовтня 2013 р.
СЕЛО ЗАЙЦЕВЕ 348 РОКІВ ЗАСНУВАННЯ ЗАПОРОЖЦЯМИ(ФОНД СІРКА Влад Ладигін по...
Горлівське селище Зайцеве відзначило свою триста сорок восьму річницю
Незважаючи на дощову погоду, жителі селища Зайцеве зібралися біля будівлі селищної ради, щоб відзначити триста сорок восьмий день народження рідного селища.
Зайцеве - один з найстаріших населених пунктів Донецької області і є культурно-історичною цінністю Донецького регіону.
На святкування Дня селища були запрошені не тільки самі шановані люди Горлівки, а й України.
Першим жителів Зайцеве привітав народний депутат України Олександр Бригинець. Нагадаємо, 16 жовтня він зареєстрував у Верховній Раді проект постанови про відзначення 350-річчя з дня заснування селища міського типу Зайцеве Донецької області, що дозволить підняти рівень місцевого самоврядування та популяризувати селище. Але на думку нардепа, це не найголовніше: «Основне завдання сьогодні - це зробити селище процвітаючим, комфортним для мешканців, розвинути його інфраструктуру і, звичайно, зберегти мальовничу природу».
Також привітати селище приїхав Михайло Ханін, директор підприємства «Нікітртуть», депутат міськради. Він підкреслив важливість створення аптеки у селищі і запевнив жителів Зайцеве, що не залишиться осторонь і надасть селищу фінансову допомогу: «Я вам обіцяю, як тільки аптека буде, я виділю кошти, щоб жителі Зайцеве користувалися безкоштовними ліками. І допоможу відремонтувати приміщення для аптеки ».
Помічники нардепа Анатолія Гончарова, Олександра Бай і Дмитро Стрюченко, побажали жителям благополуччя, а молодому селищному голові успіхів і вручили набір м'ячів для дитячого саду.
Денис Токар, голова Горлівської міської партійної організації ВО «Батьківщина», також привітав селище з днем народження, побажав здоров'я і удачі жителям, а селищному голові Володимиру Весьолкіна вручив подяку за активну життєву позицію.
Глава фракції ПР Наталія Бондар зазначила, що тільки завдяки злагодженій роботі молодого голови, його команди і жителів селища можна досягти успіху і зробити селище ще краще.
Жителів Зайцеве привітав і привітав настоятель храму отець Михайло. Він акцентував увагу на необхідності збереження культурних цінностей і традицій, які протягом століть передавалися з покоління в покоління.
На заході нагороджувалися грамотами та цінними призами жителі Зайцеве, які присвятили своє життя роботі в рідному селищі. Для всіх гостей свята виступали українські козаки, які продемонстрували техніку володіння козацькою зброєю. А вокальні колективи селища радували всіх присутніх народними піснями. Гостей пригощали справжнім козацьким кулішем. Магазин «Рушничок» огрганізовал виставку-розпродаж предметів народного українського побуту. А для найактивніших мешканців Зайцеве ведуча «Радіо« Клас »Марина Мілевська провела масу цікавих конкурсів.
СЕЛО ЗАЙЦЕВЕ 348 РОКІВ ЗАСНУВАННЯ ЗАПОРОЖЦЯМИ(козаки- показові виступи)
Горловский поселок Зайцево отметил свою 348-ую годовщину ...
пʼятниця, 18 жовтня 2013 р.
четвер, 17 жовтня 2013 р.
середа, 16 жовтня 2013 р.
Foundation Ivan Sirko/ФОНД СІРКА: Фестиваль "Самарська Покрова" відбувся
Foundation Ivan Sirko/ФОНД СІРКА: Фестиваль "Самарська Покрова" відбувся: Вчора відбувся фестиваль "Самарська Покрова" у селищі ім.Шевченка міста Дніпропетровська. Січеслав святку...
Політики, попи та козацькі святині (або як кішка на сало рота роззявила) ...
Золота паланка. Творче об'єднання громадян Січеслава.: Політики та козацькі святині(або як кішка на сало ...:
Нардеп-регіонал видирає в музею козацькі святині для московських попів
15-10-2013
Нардеп-регіонал видирає в музею козацькі святині для московських попів
15-10-2013
Коли «народні обранці» починають замолювати власні гріхи, найчастіше, оглянувши свій нелегкий земний шлях, вони розуміють, що вчинені гріхи на важкому шляху до владних коридорів важать стільки, що молитися доведеться кільком поколінням нащадків. І тоді, найчастіше не без участі запопадливих ділків від релігії, їх осяює ідея подарувати церкві щось ну дуже дороге і коштовне, аби одним махом спустошити чашу вчинених злодіянь. За дивним збігом найчастіше у таких випадках в Україні вигодо отримувачем опиняється церква московського патріархату, а щось дороге і цінне - аж ніяк не власністю грішника, а або народним добром, або ж пам'ятками історії чи культури.
Здавалося, після викидання з лікарні хворих для звільнення місця під храм московського патріархату в самому серці Дніпропетровська головою облради регіоналом Євгеном Удодом навряд чи щось здивує громадськість, але народний депутат від тої ж партії Андрій Шипко вирішив перевершити колегу. Місяць тому від звернувся до голови Дніпропетровської облдержадміністрації Дмитра Колесникова з проханням «вжити заходів» щодо передачі низки козацьких святинь, що зберігаються у Нікопольському краєзнавчому музеї до кафедрального храму УПЦ МП (фактично - українського філіалу РПЦ).
Мотиви такої запопадливості народного обранця полягають утому, що нібито зберігання речей, що є пам'ятниками історії XVIII століття у музеї - «наруга над православними», адже «до ікон слід відносити молитви, а із святих чаш - роздавати святе причастя».
Глибокий знавець релігійних традицій московського православ'я Андрій Шипко проводить чітке розділення на «вовків та овець», віддаючи перевагу російським православним перед звичайними українцями. «Нажаль, далеко не кожен мирянин відвідує музей, тож не може побачити церковні святині «, йдеться в листі регіонала до Дмитра Колеснікова.
При цьому, очевидно, що історія - далеко не найсильніша риса православного депутата. Мотивуючи своє рішення «історичною справедливістю» та «релігійними переконаннями більшості мешканців», пан Шипко ігнорує той факт, що історичні пам'ятки, про які йде мова (і з яких лише частина - 16 предметів з 152 мають стосунок до релігії) ніколи не мали жодного стосунку не тільки до УПЦ МП, а й до Спасо-Преображенського кафедрального собору в місті Нікополь, спочатку зруйнованого радянською владою, а потім відбудованого за часів Незалежної України.
Експонати, про які йде мова у листі пана Шипка, загальною кількістю 16, відносяться до періоду 18 от. і використовувалися для церковної служби в січовій церкві Покрови Пресвятої Богоматері в селі Покровському до зруйнування Запорозької Січі російськими військами у 1775 pоці. Після цього, коли церква у c. Покровському прийшла до занепаду, запорозькі козаки перенесли частину церковного начиння у відкриту 1796 року Нікопольську церкву Покрови Пресвятої Богоматері. Знаходячись у ній на початку XX ст., ці речі були поставлені Катеринославоькою консисторією на особливий облік, як речі козацької доби. Велику роль у цьому зіграв відомий історик Дмитро Яворницький, який неодноразово описував їх у своїх наукових працях.
Після 1917 pоку в Україні почався процес відновлення помісної православної церкви і в Катеринославській губернії церковні установи перейшли до конфесії УАПЦ.
Наприкінці 1925 pоку Нікопольське благочиння УАПЦ прийняло рішення про передачу 46 церковних речей козацької добі до Нікопольського музею.
Haжаль, більша частина козацьких святинь була втрачена під час другої світової війни (евакуація, загибель під час обстрілу церкви Івана Дамаскіна), але ті, що валишились у музейній колекції, без сумніву, належать до козацької церкви, яка підлягала Константинопольській патріархії і були отримані від УАПЦ на добровільних засадах, тобто вони не мають відношення до зруйнованих церков Нікопольського благочиння УПЦ МП.
Степан Разін та Омелян Пугачов – українці
Золота паланка. Творче об'єднання громадян Січеслава.: Степан Разін та Омелян Пугачов – українці: Безперечно, Степан Разін та Омелян Пугачов є найвідомішими у світі історичними представниками донського козацтва, «козачим брендом», якщ...
Як оформити міні-музей
Золота паланка. Творче об'єднання громадян Січеслава.: Як оформити міні-музей: Міні-музей зазвичай відкривається при якому-небудь установі — бібліотеці, школі, заводі. Він відрізняється від класичного великого муз...
Чотирнадцять столиць України
Золота паланка. Творче об'єднання громадян Січеслава.: Чотирнадцять столиць України: Микола ВІНГРАНОВСЬКИЙ Чотирнадцять столиць України Короткі нариси з її історії ЗМІСТ На початку цивілізації ТРИПІЛЛЯ — столиця Пра-Укр...
Олеся Чайка (вірші та пісні)
Золота паланка. Творче об'єднання громадян Січеслава.: Олеся Чайка (вірші та пісні): З першого по четверте серпня на останньому місці відпочинку Сірка, що знаходиться в Капулівці відбувалось вшанування цього козацького ...
вівторок, 15 жовтня 2013 р.
Звернення до Януковича - Президента України
Січеслав (Дніпропетровськ).: Звернення до Януковича - Президента України: ЗВЕРНЕННЯ НАРОДУ УКРАЇНИ до Я нуковича В іктора Ф едоровича – П резидента У країни Ми, представники громадськості, політ...
Погляд з козацького краю(Дніпро).: 1-Й ЧЕМПІОНАТ СВІТУ З БОРОТЬБИ "СПАС"
Погляд з козацького краю(Дніпро).: 1-Й ЧЕМПІОНАТ СВІТУ З БОРОТЬБИ "СПАС": В Днепропетровском стартовал Чемпионат Мира по боевому искусству «Спас» (ФОТО) 10.10.2013 17:45 10 октября на Днепропетровщине старто...
Січеслав (Дніпропетровськ).: До Дня козацького війська у школі 34 посвячували у...
Січеслав (Дніпропетровськ).: До Дня козацького війська у школі 34 посвячували у...: Сьогодні у школі 34 міста Січеслава до Дня Пресвятої Богородиці посвячували хлопців у козачата. Перед початком посвяти бу...
ВІД БОГДАНА ДО СІРКА
Напередодні Дня Покрови козаки вирішили відродити дубовий гай навколо могили Сірка та прилеглих козацьких місцях. Для гаю то голосно сказано, проте посадили кілька дерев.
Їздили і наші козаки в гості до Затопців. Нижче декілька фото від Затопської січі.
Затопська Січ
Для всіх - 13 жовт. 2013
Козаки Затопської січі разом з їншими козацькими організаціями прийняли участь в акціі "Від Богдана до Сірка", під час якої було висаджено садженці молодих дерев та закладено дубові та горіхові насадження на території колишньої Новоі січі у селі Покровському та на Співочому полі неподалік меморіалу Івана Сірка
неділя, 13 жовтня 2013 р.
Фестиваль "Самарська Покрова" відбувся
Вчора відбувся фестиваль "Самарська Покрова" у селищі ім.Шевченка міста Дніпропетровська.
Сьогодні, 12 жовтня 2013 року, мешканці й гості міста та області мали змогу прийняти участь у Всеукраїнському фольклорно-етнічно-патріотичному фестивалі «Самарська Покрова - 2013», який відбувся в сел. Шевченко Самарського району м. Дніпропетровська на території Богородицької фортеці (Стара Самарь).
Сьогодні, 12 жовтня 2013 року, мешканці й гості міста та області мали змогу прийняти участь у Всеукраїнському фольклорно-етнічно-патріотичному фестивалі «Самарська Покрова - 2013», який відбувся в сел. Шевченко Самарського району м. Дніпропетровська на території Богородицької фортеці (Стара Самарь).
У заході взяли участь гості з Автономної республіки Крим, Запоріжжя, Полтави та Вінниці.
понеділок, 7 жовтня 2013 р.
ЩОРІЧНИЙ ФЕСТИВАЛЬ "САМАРСЬКА ПОКРОВА" НА БОГОРОДИЦЬКІЙ ФОРТЕЦІ
12 жовтня 2013 року відбудеться черговий фестиваль "Самарська покрова" запрошується всі бажаючі. Початок з 12 години і до 17-тої, їхати автобусом 98 від вул. Гопнер
Концерт, розваги козацькі та показові виступи.
На обід козацький куліш. Те, як відбувалось одне з попередніх свят дивіться далі на фото.
Підписатися на:
Дописи (Atom)