четвер, 13 березня 2014 р.

Дніпропетровські козаки передають до музею амуніцію та документи з Майдану


У Дніпропетровському національному історичному музеї імені Яворницького сьогодні відбулось передання бойових прапорів, захисної амуніції, документів та інших речей 4-ї сотні Самооборони Майдану (Козацький редут). Серед експонатів, переданих козаками до музею, – щити, палиці, шолом, захисні щитки для рук, шалики, листівки, значки, газети та диски з відеозаписами найбільш значущих подій Майдану тощо. «Ось стандартний туристичний шолом – він рятував від ударів ґумовою палицею, більше ні від чого він не міг врятувати. Ось ці окуляри витримували потрапляння ґумових куль, ось і все, що вони витримували… Коли набереться достатня кількість експонатів, буде виставка. А поки ці речі будуть у запасниках», – сказав Радіо Свобода один із ініціаторів передання експонатів Олег Черненко. Особисті речі та документи музейникам принесли козаки, які близько трьох місяців поспіль перебували на Майдані в Києві та підтримували його у Дніпропетровську, зокрема, представники дніпропетровської Самооборони Майдану під керівництвом отамана Сергія Іванченка. Як розповідають козаки, ще 2 грудня минулого року на козацькій раді було ухвалене рішення про підтримку протесту в Києві – до столиці відбули дніпропетровські козаки на чолі з Владиславом Ладигіним. Саме ця група після приїзду почала формування адміністративного устрою Самооборони Майдану за традиціями Запорозької Січі. За словами директора історичного музею Надії Капустіної, надані козаками речі згодом стануть основою експозиції, присвяченої сучасному періодові історії України.


В Днепропетровский исторический музей передали щит со следами крови и знамена Евромайдана
Вчера, 12 марта, 18:07
DSC_0407.JPG
Сегодня, 12 марта, активисты Евромайдана передали в Днепропетровский национальный исторический музей имени Дмитрия Яворницкого предметы, рассказывающие о событиях на Майдане Независимости в Киеве и в Днепропетровске в ноябре 2013-феврале 2014 гг.
Олег Черненко передал несколько флагов, прошедших «боевое крещение» на Майдане: флаг Днепропетровской области и национальный флаг Украины с надписью «Січеслав», побывавший на баррикадах.
Гражданин России Максим Гошовский, услышав о событиях на ул. Банковой в Киеве, не смог остаться в стороне. Он в составе двух казацких сотен принимал участие в событиях на ул. Грушевского. Максим передал в музей самодельный щит со следами от пуль и пятнами крови, палку с металлическим наконечником, при помощи которой майдановцы взбирались на баррикады, щитки для индивидуальной защиты.
Также в музей передали каску, брошюры, наклейки, листовки, которые распространялись на Евромайдане. Дарители в присутствии журналистов подписали необходимые документы.
По словам директора Днепропетровского национального исторического музея Надежды Капустиной, сотрудники музея продолжают собирают предметы, связанные с историей Евромайдана, и готовить тематическую экспозицию о новейшей истории Украины.
Как ранее сообщал 34.ua, музею передали голову снесенного в Депропетровске памятника Ленину, а также мемориальную табличку с изображением Феликса Дзержинского, которая ранее размещалась на здании Днепропетровского облсовета.
Loading...

Немає коментарів:

Дописати коментар