с. Пляшева, Поле Берестецької битви 6 липня 7520/2013 року.
Ухвала урочистого Козацького Кола
приуроченого відзначенню
362-ї річниці Берестецької битви,
354-ї річниці героїчної оборони Конотопу та розгрому під Конотопом московського війська
Виходячи з того, що:
1. Відзначення всіх визначних подій у загальносвітовій практиці проходить в ті дати, коли вони відбувались.
2. Берестецька битва 1651 року відбувалась в період з 28 червня по 10 липня і найбільшу звитягу козацькі полки проявили 29 червня, здобувши 28 польських хоругов (в тому числі прапор гетьмана Потоцького), а підрозділи полку Івана Богуна "притиснули" польські підрозділи до самого Стиру в районі с. Солонів.
3. Вшанування героїчного подвигу воїнів на полі Берестецької битви перетворилось в політичний піар у поєднанні з ярмарком замість достойного віддання почестей (як і прийнято у всьому світі).
4. Головним нашим завданням є національно – патріотичне і духовне виховання молоді на основі прикладу героїчного подвигу наших Дідів і Прадідів.
Ухвалили:
1. З наступного – 7521/2014 року, в останню суботу-неділю червня, згідно прадавнього Звичаю проводити:
- Козацьку Тризну, з відданням військових почестей всім полеглим у Берестецькій битві, силами козацьких і ветеранських організацій та всіх інших громадських структур, які дотичні до військового минулого, а також підрозділів ЗСУ;
- урочисту Службу у Михайлівській церкві (з елементами військового ритуалу);
- з метою поширення знань про наше героїчне минуле, та пізнання молоддю основ козацького Звичаю і життя проводити щорічне козацьке таборування з вишколом на території Поля Берестецької битви.
Відповідно, звернутись з пропозицією:
- до Міністерства оборони України щодо їхньої участі в заходах;
- до Духовенства та до Музею заповідника Поле Берестецької, щодо можливості проведення урочистої Служби у Михайлівській церкві, яка належить Музею та розміщена на території Свято-Георгієвського монастиря.
2. В ці дні проводити урочистості по всіх містах України з вшануванням Героїв оборони Конотопу (21 квітня – 29 червня 1659 року), якою керував волинянин Григорій Гуляницький та святкувати розгром московського війська під Конотопом козацькими полками на чолі з Князем Великого Князівства Руського Гетьманом Іваном Виговським.
3. Згідно сторічної традиції, в день поминання полеглих Церквою – у дев'яту неділю після Воскресіння Христового, козацьким делегаціям бути присутніми на Патріаршій Літургії у Свято-Георгієвського храмі на острові Журавлиха (с. Пляшева, Радивилівського р-ну), а також у всіх інших храмах де буде проводитись церковна служба у пам'ять воїнів, які вибороли волю і державність України.
4. Для покращення інформативності:
- розробити проект і спорудження Алеї Героїв від корпусу Музею (запроектованого) до Пам'ятника Козакам та зовнішнього Стенду-панорами Битви і розпочати реалізацію цього проекту;
- розпочати впровадження літнього екскурсійного маршруту (пішого та водного) – с. Пляшева (музей) – с. Острів (ур. Гайок, Козацький цвинтар, Нечаєва яма, Ставка Козацька переправа, Богдана Хмельницького, Ставка Хана Гірея) – м. Берестечко (музей, переправа Польского війська) – с. Солонів (західний рубіж підходу козацьких підрозділів 29.06.1651р.) – с. Пляшева.
Запропонувати урядовим структурам гідно приєднатись до цих заходів і сприяти їх достойному проведенню.
Ухвала була затверджена представниками з 17-ти козацьких товариств України, які були присутні на Козацькому Колі.
Немає коментарів:
Дописати коментар